"Máša"

 

masa1

Chovná fena, canisterapeutický pes

Datum narození:  18. 4. 2015
HD A (0/0)/ ED 0 (0/0) - vyhodnotil MVDr. Milan Snášil
Barva srsti: zlatá - dlouhá
Zkus: nůžkový, plnochrupý

Matka:  Codetta Angel Shadow

Český šampión krásy, čekatel Grandšampióna, Český šampión práce,

Čekatel veterán šampióna, nejlepší veterán plemene BOV,

Nejlepší fena plemene BOS


Otec:  Absolute King Astral Sky

(Český šampion krásy, Čekatel slovenského šampióna)

 Výstavy:

Mezinárodní výstava Praha 2015 : Velmi nadějná
Krajská výstava Hradec Králové 2016 : Výborná 3
Mezinárodní výstava Praha 2016: Výborná 4
Duo Cacib Brno 2017: Výborná

Klubová výstava retrívrů Brno 2018: Výborná 1 CAC, CC

Svatomartinská výstava psů Mladá Boleslav 2018: Výborná 2

Hanácká národní výstava Brno 2019 - Výborná

DUO CACIB Brno 2019 - Výborná

 

Zkoušky:

OVVR - prospěla, 219 bodů, aport se zvěří

Rodokmen zde

Pedigree K9data.com

 

Mášenka je první chovná fenka v naší chovatelské stanici. Je to představitelka původního zlatého retrívra s pravým zlatým kožíškem. Na výstavách je velmi často hodnocena jako klasický zlatý retrívr s typickou hlavou, což nás nesmírně těší.

Máša je především canisterapeutický pes, má velmi ráda děti a nad mláďaty, ať zvířecími, či lidskými se dokáže velmi dlouho dojímat a má potřebu je chránit. Opuštěné kotě, ježek.., každý u ní najde bezpečí a je neskutečně šťastná, když si může nalezence odnést domů, kde se o něj příkladně stará.

Velice ráda se rozhoduje sama a sama si také vše řídí. Má neuvěřitelně výraznou mimiku, tudíž není vůbec těžké odhadnout, co si právě myslí a protože jí  vůbec nezáleží na tom, co si  kdo bude myslet o ní, jsou její "výrazy obličeje" tak upřímně výmluvné, že cizího člověka může velice lehce přivést do rozpaků. :-)
Přesto, že ona je ta, která dovoluje lidem, zda si ji mohou pohladit, při canisterapii se z ní stává profesionál,  vždy nasadí příjemný výraz, je velmi přítulná a také se velice ráda předvádí. Je šťastná, když jí lidé projevují obdiv, ale tváří se u toho, jakože to je "úplně normálka". :-)

Mášenka je šéf smečky a vybudovala si mezi ostatními velký respekt. Svou mladší sestřičku Věrušku vychovala ona. Někdy bývá ráda škodolibá a vychutnává si svoje vyšší postavení ve smečce. Je na ní vidět, že jí to dělá dobře. Dokáže tak několik desítek minut na dálku "blokovat"  před ostatními třeba volně položenou hračku o kterou vůbec nestojí, ale musí to udělat. :-)  Nikdy se neponíží, aby se tlačila dopředu, když se rozdávají pamlsky, vždy v klidu čeká až vzadu, protože si je jistá, že na ní nikdo nezapomene. A kdyby se to náhodou stalo, nasadí takový přísný a výmluvný výraz, že si ještě člověk dlouho potom připadá velmi provinile. :-)

Miluje vodu a bláto. Kde se může vymáchat, tam se vymáchá tak, že vypadá jako cokoliv, jen ne jako zlatý retrívr. Její oči ale pak září štěstím. :-)
Jinak je to holčička velmi poslušná a nikdy se neúčastní žádných ničících aktivit, které by měly za následek jakoukoliv škodu na majetku, to je pod její úroveň.  
Máša je skutečná osobnost a dobře to o sobě ví, a vy to do 5 minut v její společnosti budete vědět také! :-) 

Buď vás bude milovat, nebo ignorovat.

 Mášenčiny videa:

 

 

 


 
Tvorba stranek pro chovatele