"Máša"

 

masa1

Chovná fena, canisterapeutický pes

Datum narození:  18. 4. 2015
HD A (0/0)/ ED 0 (0/0) - vyhodnotil MVDr. Milan Snášil
Barva srsti: zlatá - dlouhá
Zkus: nůžkový, plnochrupý

Matka:  Codetta Angel Shadow

Český šampión krásy, čekatel Grandšampióna, Český šampión práce,

Čekatel veterán šampióna, nejlepší veterán plemene BOV,

Nejlepší fena plemene BOS


Otec:  Absolute King Astral Sky

(Český šampion krásy, Čekatel slovenského šampióna)

 Výstavy:

Mezinárodní výstava Praha 2015 : Velmi nadějná
Krajská výstava Hradec Králové 2016 : Výborná 3
Mezinárodní výstava Praha 2016: Výborná 4
Duo Cacib Brno 2017: Výborná

Klubová výstava retrívrů Brno 2018: Výborná 1 CAC, CC

Svatomartinská výstava psů Mladá Boleslav 2018: Výborná 2

Hanácká národní výstava Brno 2019 - Výborná

DUO CACIB Brno 2019 - Výborná

 

Zkoušky:

OVVR II. cena - 219 bodů, aport se zvěří

Rodokmen zde

Pedigree K9data.com

 

Mášenka je první chovná fenka v naší chovatelské stanici. Je to představitelka původního zlatého retrívra s pravým zlatým kožíškem. Na výstavách je velmi často hodnocena jako klasický zlatý retrívr s typickou hlavou, což nás nesmírně těší.

Máša je především canisterapeutický pes, má velmi ráda děti a nad mláďaty, ať zvířecími, či lidskými se dokáže velmi dlouho dojímat a má potřebu je chránit. Opuštěné kotě, ježek.., každý u ní najde bezpečí a je neskutečně šťastná, když si může nalezence odnést domů, kde se o něj příkladně stará.

Velice ráda se rozhoduje sama a sama si také vše řídí. Má neuvěřitelně výraznou mimiku, tudíž není vůbec těžké odhadnout, co si právě myslí a protože jí  vůbec nezáleží na tom, co si  kdo bude myslet o ní, jsou její "výrazy obličeje" tak upřímně výmluvné, že cizího člověka může velice lehce přivést do rozpaků. :-)
Přesto, že ona je ta, která dovoluje lidem, zda si ji mohou pohladit, při canisterapii se z ní stává profesionál,  vždy nasadí příjemný výraz, je velmi přítulná a také se velice ráda předvádí. Je šťastná, když jí lidé projevují obdiv, ale tváří se u toho, jakože to je "úplně normálka". :-)

Mášenka je šéf smečky a vybudovala si mezi ostatními velký respekt. Svou mladší sestřičku Věrušku vychovala ona. Někdy bývá ráda škodolibá a vychutnává si svoje vyšší postavení ve smečce. Je na ní vidět, že jí to dělá dobře. Dokáže tak několik desítek minut na dálku "blokovat"  před ostatními třeba volně položenou hračku o kterou vůbec nestojí, ale musí to udělat. :-)  Nikdy se neponíží, aby se tlačila dopředu, když se rozdávají pamlsky, vždy v klidu čeká až vzadu, protože si je jistá, že na ní nikdo nezapomene. A kdyby se to náhodou stalo, nasadí takový přísný a výmluvný výraz, že si ještě člověk dlouho potom připadá velmi provinile. :-)

Miluje vodu a bláto. Kde se může vymáchat, tam se vymáchá tak, že vypadá jako cokoliv, jen ne jako zlatý retrívr. Její oči ale pak září štěstím. :-)
Jinak je to holčička velmi poslušná a nikdy se neúčastní žádných ničících aktivit, které by měly za následek jakoukoliv škodu na majetku, to je pod její úroveň.  
Máša je skutečná osobnost a dobře to o sobě ví, a vy to do 5 minut v její společnosti budete vědět také! :-) 

Buď vás bude milovat, nebo ignorovat.

 Mášenčiny videa:

 

 

 

"Věruška"

 

veruska profil

 

Chovná fena, canisterapeutický pes

Datum narození:  13. 2. 2017

HD A (0/0)/ ED 0 (0/0) - vyhodnotil MVDr. Milan Snášil

Barva srsti: zlatá - dlouhá
Zkus: nůžkový, plnochrupý

 Matka: Codetta Angel Shadow  Český šampión krásy, čekatel Grandšampióna, Český šampión práce, Čekatel veterán šampióna, nejlepší veterán plemene BOV,

Nejlepší fena plemene BOS

 

Otec: Golden Countryside´s Jewel General (Čekatel Českého a Německého junior šampiona)

 RODOKMEN ZDE

 

 Zkoušky: 

OVVR :  vítěz zkoušek,  věk sedm měsíců -

I.cena, plný počet bodů, aport se zvěří

KLUBOVÉ ZKOUŠKY VLOH RETRÍVRŮ :

věk 1 rok  - I.cena, plný počet bodů, aport se zvěří

                  

 

 

 

 Výstavy:

Mezinárodní výstava Praha 2017 - Velmi nadějná 4

Interdog Mladá Boleslav 2018 - Výborná

Klubová výstava retrívrů Brno 2018 - Výborná 2 RES CAC

Svatomartinská výstava psů Mladá Boleslav 2018:

    Výborná 1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, BIG 2

     Prague Dog Expo 2018: Výborná 1, CAC, res.CACIB

 Hanácká národní výstava Brno 2019 - Výborná 4

     DUO CACIB Brno 2019 -  Výborná

 

 Věruška je mladší sestřička naší Mášenky. Od první chvíle co k nám přišla, nám dala pořádně zabrat :-)
Její povaha je velmi vyrovnaná, takže je to holčička sebevědomá a neohrožená.

Od začátku nám dávala najevo, že ona je právě to štěně, na které jsme čekali celý život.

Velmi brzy jsme Věrušce začali přezdívat  "Hujerka". Není nic co by nezkusila s nadšením, není nic co by vzdala ještě dřív, než by se o to pokusila.  U všeho musí být první, ve všem musí být první, koneckonců, ona se i jako první narodila. :-) Je to takový náš malý vychytralý "podlejzáček" a naprosto nekonfliktní fenka.

Bravurně dokáže okrást všechny členy smečky o pamlsky a hračky, aniž by si toho kdokoliv z nich všiml. Svou kořist si pak pečlivě hlídá a když je třeba, tráví u svého lupu i několik hodin, jen, aby o něj nepřišla.
Je velmi odvážná, ale ne drzá. Perfektně umí odhadnout hranici, kdy už by mohlo být její chování   "za čárou" a okamžitě se zklidní.
Její chuť do práce je obrovská. Nadšeně aportuje jak na suchu, tak z vody a když se účastní nácviku na pracovní zkoušky, je k neudržení a aportovala by snad do úplného vyčerpání.

Věruška je doslova canisterapeutický talent. Už ani nečeká na pobídnutí a pracuje sama. Ví co má dělat a velmi dobře pochopila o čem canisterapie je. Je velmi empatická a když vyhodnotí, že je někdo smutný přitiskne mu svou hlavičku na hruď a zůstane tam dokud mu nevyčaruje úsměv na tváři. Je to naše sluníčko.


Nezapře v sobě geny po své mamince Codette Angel Shadow, která se pyšní titulem Český šampión práce, ale i Český šampión krásy. Doufáme, že půjde v jejích stopách. :-)
Po tatínkovi Golden Countryside´s Jewel General, který je pes záchranářský a na Mistrovství světa záchranářských psů v roce 2016 se umístnil na krásném 5. místě, zdědila i tyto vlohy, a tak každé harampádí a kopce sutě ráda prozkoumává a počíná si velice odvážně.

Je to opravdu velká snaživka a neustále nás překvapuje tím, co se jí dokáže v zlaté kebulce zrodit. Nad jejími nápady a zlepšováky nám občas zůstává rozum stát, v dobrém slova smyslu. :-)

Video - Věruščin první rok života:

 

Jak Věruška aportuje z vody ve svých čtyřech měsících věku se můžete podívat na tomto videu: 

 

 VĚRUŠČIN DRUHÝ ROK ŽIVOTA - VIDEO

 

leon profil

Leon je náš goldení kamarád.
Je to typický chlap. Přezdíváme mu "mamlas", "mamánek", "balvan" nebo  "hodný strejda"...
Naše holky si s ním mohou dělat téměř, co se jim zamane. Pokud má plnou misku a místo kde má možnost rozvalit svoje ohromné tělo, je spokojený a můžou mu skákat třeba po hlavě. :-)
Je sice trochu víc rozmazlený, než je zdrávo, ale přesto je to takový starý dobrák, který by neublížil ani mouše. Vyznačuje se obrovskou trpělivostí, a když už mu něco začne vadit, jednoduše se od toho sám vzdálí.
Nikdy, ale nikdy by se dobrovolně nevzdálil od své paničky. A běda jí, pokud by si chtěla pohladit cizího psa! To Leon nikdy nepřipustí a jeho nekonečný štěkot a rozčilování se, se pak stává něčím nesnesitelným. :-)
Leonovi bude sedm let, ale stále si myslí, že je štěňátko. A tak, pokud mu to dovolíte, se vám uvelebí v klíně a jestli máte šanci dýchat nebo ne, to je mu srdečně jedno :-)